Szkolenia samolotowe

ROZWIŃ Z NAMI SKRZYDŁA

Pilotowanie samolotów to wielka przygoda. Nauczymy Cię brać w niej udział w sposób bezpieczny i umiejętny.

Od  95 lat szkolimy kolejne pokolenia znakomitych pilotów. Nasi szkoleniowcy dzielą się z kursantami bogatą widzą, doświadczeniem i umiejętnościami, a swoje kompetencje nieustannie udowadniają, zdobywając kolejne sukcesy w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Prowadzimy szkolenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne do licencji pilota PPL(A) oraz LAPL(A).

NAJPIERW TEORIA…

SZKOLENIA TEORETYCZNE

Podczas naszych szkoleń teoretycznych w czasie 70 godzin wykładowych przyswoisz sobie wiedzę z takich dziedzin, jak:

• prawo lotnicze
  • człowiek – możliwości i ograniczenia
  • łączność
  • meteorologia
  • zasady lotu
  • procedury operacyjne
  • wykonanie i planowanie lotu
  • ogólna wiedza o samolocie
  • nawigacja

Oprócz wykładów czekają Cię również zajęcia praktyczne w hangarze, w czasie których dokładnie zapoznasz się ze wszystkimi elementami samolotu. UWAGA: szkolenie praktyczne możesz zacząć równolegle z teoretycznym.

Egzamin

Nasze zajęcia mają za zadanie przygotować Cię do egzaminu przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną.

Aby potwierdzić swoją gotowość do podjęcia tego wyzwania, najpierw będziesz musiał zaliczyć testy jednokrotnego wyboru dotyczące poszczególnych przedmiotów. Pozytywny wynik ze wszystkich testów (czyli powyżej 75%) oznacza otrzymanie zaświadczenia o ukończeniu szkolenia teoretycznego.

Z tym dokumentem będziesz mógł udać się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, żeby zdać egzamin teoretyczny przed LKE.

O wszystkim dokładnie poinformujemy Cię na spotkaniu organizacyjnym.

ZAPISY

Szkolenia PPL(A) oraz LAPL(A) odbywają się w tygodniu lub w weekendy. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z lataniem, znajdź dogodny dla siebie termin i zapisz się na zajęcia. Nie pasuje Ci żaden termin? Skontaktuj się z nami - dostosujemy tryb szkolenia do Twoich potrzeb. Przed rozpoczęciem szkolenia konieczny jest zakup kursu w naszym sklepie internetowym.

Tryb
weekendowy

piątki, soboty i niedziele
5.04.-12.05.2024
24.05-29.06.2024

Tryb
tygodniowy

poniedziałek-piątek

Zajęcia będą odbywać się stacjonarnie w budynku administracyjnym Aeroklubu Warszawskiego przy ul. Księżycowej 1.

SPOTKANIA ORGANIZACYNE:

3 kwietnia 2024 r. o godz. 18:30 w sali klubowej.
15 maja 2024 r. o godz. 18:30 w sali klubowej.

Masz dodatkowe pytania? Interesuje Cię inny niż podane termin szkolenia? Napisz do nas na adres: teoria@aeroklub.waw.pl

… POTEM PRAKTYKA

SZKOLENIA PRAKTYCZNE

Jeśli chcesz uczyć się latać od najlepszych, zajęcia praktyczne w Aeroklubie Warszawskim będą dla Ciebie najlepszą możliwą inwestycją. Dlaczego?

Masz gwarancję najniższych cen

Jak każde stowarzyszenie, nie zarabiamy na procesie kształcenia.
U nas opłaty muszą pokryć jedynie zwrot kosztów organizacji szkolenia.
Stąd nasze niskie ceny.

Nie musisz płacić z góry za całość

Opłaty uiszczasz bezpośrednio po każdym locie.
Nie musisz przygotowywać od razu kwoty za całe szkolenie.

SZKOLENIA SAMOLOTOWE

Szkolenie praktyczne
do licencji LAPL(A)

• na samolocie AT-3 / Cessna 152
/ Tecnam P2008

Szkolenie praktyczne
do licencji PPL(A)

• na samolocie AT-3 / Cessna 152
/ Tecnam P2008

POZOSTAŁE SZKOLENIA

Seminarium instruktora samolotowego FI(A)

CENA:
dla członków zwyczajnych AW,
700 zł dla pozostałych osób.
Zapytaj o termin: teoria@aeroklub.waw.pl. Seminaria odbędą się pod warunkiem uczestniczenia w nich co najmniej 10 osób.